na míru!
  
  
  
Modernizace
Redukujeme Vaše náklady spojené s provozem - dbáme na snižování energetické náročnosti výtahů. Naší prioritou je spokojený zákazník, a proto ke každému přistupujeme individuálně a plníme jeho přání.
Realizace
Již od roku 1995 vyrábíme vlastní výtahy. Našim zákazníkům dodáváme především osobní a nákladní výtahy, ale také velké autovýtahy nebo malé jídelní výtahy. Zhruba u 40% zakázek tvoří součást dodávky ocelová šachta.
Nové výtahy
VHL s.r.o. pro Vás zajistí dodání nového výtahů od základu. Od projektu a vyřízení stavebního povolení, po výrobu, montáž a následný servis. To vše se zárukou až 72 měsíců. Jsme ryze česká firma s vlastní výrobou a dlouholetou tradicí.
Kovovýroba
Technologicky vybavené velké výrobní prostory slouží také k zakázkové kovovýrobě. Elektrické brány, okrasné ploty s různými detaily či zábradlí, transportní vozíky, ocelové konstrukce - to vše najdete u VHL s.r.o.
Servis
Nabízíme komplexní zajištění servisních činností Vašeho výtahu. Pravidelné preventivní údržby, prohlídky a zkoušky dle předepsaných norem nebo vyprošťování osob do jedné hodiny. Naši operátoři jsou pro Vás připraveni na NONSTOP pohotovostní lince.

Pohonnou jednotkou těchto výtahů je synchronní výtahový stroj s plynulým rozjezdem a dojezdem, který stejně jako u osobních výtahů zajišťuje frekvenční měnič. Tyto výtahy najdou nejčastěji svoje využití pro vyšší zdvihy. Strojovna může bít umístěna nad šachtou, vedle šachty, pod šachtou nebo může být výtahový stroj umístěn v horní části výtahové šachty (tzv. bezstrojovnový výtah).

Tyto typy výtahů dodává naše společnost v libovolném provedení dle požadavků zadavatele. Pevná konstrukce kabiny zajišťuje bezproblémový provoz a bezpečnou dopravu převáženého materiálu a osob. Svoje uplatnění lanové trakční nákladní výtahy nejčastěji nacházejí v komerčních budovách a u obchodních společností.

Standardně nabízíme nosnosti od 500 kg do 5000 kg.

Kontaktujte nás

Fotogalerie

Tento typ nákladního výtahu se používá pro nižší zdvihy. Výhodou jsou menší požadavky na prostor v šachtě, protože nemají protiváhu, a nižší rozměr nahoře v šachtě (tzv. nadjezd). Ovládány a poháněny jsou hydraulickým agregátem a hydraulickým pístem nebo dvěma písty pro vyšší nosnosti. Strojovnu lze umístit kdekoliv do deseti metrů od výtahové šachty.

Tyto výtahy nejčastěji dodáváme do průmyslových objektů, skladových hal a v nerezovém provedení do hygienických provozů (kuchyně, potraviny, nemocnice atp.). Ochranné boční lišty po stranách kabiny jsou zhotoveny z tvrdého plastu nebo dřeva, dle přání zákazníka nebo provozních požadavků.

Kabiny námi dodávaných nákladních výtahů jsou pevné a precizní konstrukce, která roznáší optimálně zatížení. Standardně nabízíme nosnosti od 200 kg do 5000 kg.

Kontaktujte nás

Fotogalerie

Nosnými prostředky těchto výtahů jsou tzv. Gallovy řetězy. Tyto výtahy nacházejí nejčastěji svoje využití pro dopravu europalet, např. v kuchyňských provozech a skladech. Firma VHL s.r.o. provádí rekonstrukce a výměny všech typů těchto výtahů.

Standardně nabízíme nosnosti od 500 kg do 1000 kg.

Kontaktujte nás

Fotogalerie

Tyto výtahy se nejčastěji konstruují pro přepravu automobilu včetně řidiče, tedy „s dopravou osob“ (kabina je vybavena kabinovými dveřmi). V převážné většině případů jsou poháněny hydraulicky, v ojedinělých případech se dá přednost lanovému trakčnímu pohonu – většinou pokud jde o vyšší zdvihy nebo jiné skutečnosti, díky nimž je výhodnější tento pohon použít. 

Pro lepší komfort ovládání vybavujeme autovýtahy různými uživatelskými a bezpečnostními prvky, jako např. dálkové ovládání, fotozávory, světelná či akustická signalizace v kabině pro přesné najetí do výtahu, semafor u vjezdu atp.                          

Kabiny nákladních výtahů mohou být v provedení lakovaný plech dle vzorníku RAL, komaxit nebo nerez provedení. Doplňky interiéru kabiny tvoří ochranné dřevěné nebo plastové lišty. Samozřejmostí jsou zesílené prahy dveří, které snesou vyšší zatížení při najíždění automobilu do kabiny. Flexibilnost konstrukce naší kabiny umožňuje na přání zákazníka zvýšit strop oproti standardu, např. pro přepravu větších aut.

Výtahy najdou uplatnění nejčastěji při zajišťování sjezdu do podzemních garáží. Dodáváme výtahy do parkovacích domů, pro zajištění dopravy automobilu mezi jednotlivými patry, do komerčních budov jako jsou banky nebo kancelářské budovy s podzemním nebo několikapodlažním parkovištěm. Specialitou našeho výrobního programu jsou atypické stylové autovýtahy s prosklenými stěnami kabiny a prosklenými automatickými dveřmi, které se uplatní jako funkční a prezentační prvek do autosalónů a automobilových showroomů.  

Obvyklá nosnost od 2000 kg do 5000 kg.

Kontaktujte nás

Fotogalerie

Tyto výtahy se používají pro dopravu materiálů bez doprovodu. Mohou být hydraulické, lanové i řetězové. Všechny typy těchto výtahů dodáváme do všech typů šachet, včetně ocelových konstrukcí.

Díky absenci kabinových dveří dojde k úspoře nákladů a ke zvětšení prostoru kabiny při zbudování těchto výtahů.

Tyto výtahy mohou být i v provedení „autovýtah“ bez dopravy řidiče. Standardně nabízíme nosnosti od 200 kg do 5000 kg.

Kontaktujte nás